Basketbalový oddíl

S členy soutěžícími v kategoriích mužů i žen

Více informací

Fotbalový oddíl

Dětský oddíl, žákovský tým, stará garda

Více informací

Lezecký oddíl

Dětské kategorie, juniorské a dospělé v družstvech A a B

Více informací

Sport pro všechny

Florbal, volejbal, aerobik pro ženy, cvičení pro rodiče a děti

Více informací

Tenisový oddíl

Družstva dospělých, dorostu, starší a mladší žáci a veteráni

Více informací

Turistický oddíl

Pěší turistika, cyklo turistika a lyžování, vícedenní akce

Více informací
Basketbalový oddíl


Basketbalový oddíl se skládá ze 2 družstev a na konci roku 2017 měl 20 členů. Obě družstva pravidelně trénují a jsou stálými účastníky soutěží pražského basketbalového přeboru.Družstvo žen, které má 9 hráček, dlouhodobě hraje v první třídě pražského přeboru. Družstvo mužů s 11 hráči se účastní 3. třídy pražského basketbalového přeboru.

 
Fotbalový oddíl


48 členů. Z toho 13 dospělých a 35 dětí


 

V roce 2017 fotbalový oddíl pokračoval v rozvoji žákovského fotbalu, tak aby sportování přiblížil širokému počtu dětí.

Fotbalový oddíl vede předsedkyně fotbalu, která spolupracuje s osmičlenným  týmem spolehlivých trenérů a vedoucích týmů a kteří pomáhají s aktivitami pro hráče nejen při pravidelných trénincích, ale i s organizací přátelských utkání nebo turnajů..

V roce 2017 jsme měli přihlášeny v soutěžích Pražského fotbalového svazu 4 týmy žáčků a v rekreační kopané tým Staré gardy.

V červnu uspořádal fotbalový oddíl již po několikáté fotbalový turnaj pro začínající i pokročilé mladé fotbalisty kategorie 7-11 let pod záštitou a za finančního přispění MČ Prahy 6

Ve spolupráci se správcem hřiště, proběhla v loňském roce jarní fotbalová brigáda na našem fotbalovém hřišti.

Vzhledem k tomu, že se každoročně na jaře na jaře a na podzim dělají nábory, doufají naši fotbalisté, že se tento rok o nějaký ten tým rozrostou. 

O provoz fotbalového areálu se stará správce
Lezecký oddíl


46 členů. 20 dospělých a 26 dětí


V uplynulé sezoně se děti z lezeckého oddílu účastnili oblastních závodů. V roce 2017 lezecký oddíl uspořádal pouze jeden tradiční závod - Vánoční závody na Štědrý den. Závodů se účastní vždy kolem 80 závodníků – dětí i dospělých. V létě proběhlo soustředění mládeže v německé Frankenjuře a letní dětský tábor. Brigády jsou řešeny v areálu lezecké stěny.

Pro rok 2018 počítáme, že opět uspořádáme další kolo závodů Ruzyňské ligy-7.ročník a Vánočních závodů-20. ročník. S mladšími dětmi budeme jezdit na závody pořádané českým horolezeckým svazem. V létě proběhne soustředění našich nejtalentovanějších dětí na skalách a letní tábor pro mladší děti. Plánujeme další rozšíření možností lezení především pro děti.
Sport pro všechny (SPV)


Odbor SPV – 50 dospělých


Odbor SPV má v současnosti 3 oddíly - Zdravotní cvičení, Volejbal a Florbal:

Zdravotní cvičení je zaměřeno na udržování kondice v seniorském věku a využívá kombinace různých posilovacích cvičení přiměřených danému věku. Cvičení probíhá v nově zrekonstruované malé tělocvičně. Její estetický vzhled a vybavení zvukovou aparaturou přispívá ke zkvalitnění cvičení. V letošním roce byly zakoupeny nové podložky na cvičení a další pomůcky ke zkvalitnění cvičebního procesu.

Oddíl Volejbalu

Oddíl v minulém roce uspořádal již 20. ročník tradičního Memoriálu Josefa Švandy a Václava Huříka. Vítězem turnaje se stalo opět družstvo Řep. K pravidelným akcím již několik let patří účast na turnaji na osadě Červánek. Dochází i nadále k omlazování kádru o nové členy.

Florbal

V letošní sezóně se florbalový oddíl TJ Ruzyně rozrostl na 24 členů. Byl založen B tým a došlo k přejmenování týmů v rámci florbalové unie. V 8. lize nastupuje tým Noxa TJ Ruzyně A a v 9. lize tým Bourbon TJ Ruzyně B.

Noxa TJ Ruzyně A

Do letošní sezóny noxa vstoupila úspěšně a od prvních kol se držela v horní patrech tabulky. Nyní je noxa po třinácti odehraných kolech na 4. místě se ztrátou 4 bodů na druhou postupovou pozici.

Bourbon TJ Ruzyně B

Tým nastupuje v 9. lize a zatím se pohybuje v tabulce na osmé pozici se ztrátou 16 bodů na postupové příčky.  

 

 
Tenisový oddíl


celkem 115 členů, z toho 54 v členů mládežnických kategoriích

 

V únoru proběhla výroční členská konference oddílu, na které byl zvolen výbor na další 2 roky.

     Velká jarní příprava kurtů stejně jako průběžná údržba tenisového areálu je prováděna brigádnickou činností členů oddílu. O každodenní provoz se stará správce.

     V průběhu celého roku probíhaly pravidelné tréninky závodních hráčů všech kategorií, těch mládežnických pod vedením zkušených trenérů. Jako každoročně byla také pořádána tenisová škola. Podstatnou částí sportovní činnosti oddílu je i rekreační hraní našich členů i příchozích ruzyňských zájemců o tenis.

      Oddíl měl přihlášeno do soutěží 8 družstev (3 družstva dospělých, 2 dorostu, starší žáky, mladší žáky a veterány) – především dospělí a dorostenci hráli v nejvyšších pražských soutěžích a to už znamená opravdu dobrý tenis, úspěchem vloni skončila soutěž veteránů, kde naše družstvo rovněž postoupilo do nejvyšší soutěže.

     Na žebříčcích jednotlivců se v r.2017 nejúspěšnější ruzyňští hráči umístili do 30 místa v Praze a v první stovce v rámci ČR.

      Na závěr sezóny proběhl vydařený oddílový turnaj za účasti rekreačních hráčů, zakončený společenským posezením.

 

Kontaktní telefon: 724 332 840
Turistický oddíl


Odbor turistiky s 43 členy soustřeďuje činnost do třech oblastí, a to pěší turistiky, cyklo turistiky a lyžování.


43 členů. Z toho 28 žen a 15 mužů. Svoji činnost soustřeďuje do dvou oblastí : pěší turistika, cykloturistika. V roce 2017 bylo zorganizováno několik desítek akcí.

Těžko je zde vyjmenovávat, všechny byly důležité …

2 autobusové zájezdy, velký počet cykloakcí a různých pěších akcí. Turisté jsou velkou měrou ovlivněni počasím, takže mají svoji sezónu rozdělenou podle ročních období.

Poděkovat za každoroční brigádu na TJ Ruzyně

Přidejte se k nám!


Odeslaná data zpracováváme v souladu s Ochranou osobních údajů

Form by ChronoForms - ChronoEngine.com

SPORTHOSTEL & UBYTOVNA  SCANDINAVIA

Ztracená 1132/1, Praha 6
GPS: 50°4'55.229"N, 14°18'28.800"E
Tel.: recepce: 725 004 534
E-mail : sporthostel@tjruzyne.cz

SPORTOVNÍ HALA

Ztracená 1132/1, Praha 6
GPS: 50°4'55.229"N, 14°18'28.800"E
Tel.: rezervace: 606 648 909
E-mail : hala@tjruzyne.cz

TJ RUZYNĚ

Ztracená 1132/1, Praha 6
Tel.: recepce: 725 004 534
E-mail : tjruzyne@seznam.cz

Obchodní údaje

Tělovýchovná jednota Ruzyně, z.s.
Ztracená 1132/1
161 00 Praha
IČO: 00538116