Basketbalový oddíl

S členy soutěžícími v kategoriích mužů i žen

Více informací

Fotbalový oddíl

Dětský oddíl, žákovský tým, stará garda

Více informací

Lezecký oddíl

Dětské kategorie, juniorské a dospělé v družstvech A a B

Více informací

Sport pro všechny

Florbal, volejbal, aerobik pro ženy, cvičení pro rodiče a děti

Více informací

Tenisový oddíl

Družstva dospělých, dorostu, starší a mladší žáci a veteráni

Více informací

Turistický oddíl

Pěší turistika, cyklo turistika a lyžování, vícedenní akce

Více informací
Basketbalový oddíl


 


Basketbalový oddíl

Basketbalový oddíl má 20 dospělých členů. Skládá z družstva žen a mužů. Obě družstva pravidelně trénují a jsou stálými účastníky soutěží pražského basketbalového přeboru.

Družstvo žen, které má 10 hráček, hraje v druhé třídě pražského přeboru. Tréninky žen jsou v úterý od 18:30.

Družstvo mužů s 10 hráči se účastní třetí třídy pražského basketbalového přeboru. Tréninky mužů jsou v úterý a pátek od 20:00.

Oddíl celoročně přijímá nové členy. V případě zájmu o basketbal se prosím obracejte na Jiřího Nováka, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 
Fotbalový oddílFotbal

37 členů. Z toho 2 dospělých a 35 dětí

V roce 2018 fotbalový oddíl pokračoval v rozvoji žákovského fotbalu, tak aby sportování přiblížil širokému počtu dětí.

Fotbalový oddíl vede předsedkyně fotbalu, která spolupracuje s osmičlenným  týmem spolehlivých trenérů a vedoucích týmů a kteří pomáhají s aktivitami pro hráče nejen při pravidelných trénincích, ale i s organizací přátelských utkání nebo turnajů..

V roce 2018 jsme měli přihlášeny v soutěžích Pražského fotbalového svazu 4 týmy žáčků.

V září uspořádal fotbalový oddíl již po několikáté fotbalový turnaj pro začínající i pokročilé mladé fotbalisty kategorie 7-11 let pod záštitou a za finančního přispění MČ Prahy 6

Vzhledem k tomu, že se každoročně na jaře a na podzim dělají nábory, doufají naši fotbalisté, že se tento rok o nějaký ten tým rozrostou. 

Ve spolupráci se správcem hřiště, proběhla v loňském roce jarní fotbalová brigáda na našem fotbalovém hřišti.

O provoz fotbalového areálu se starají 2 správci
Lezecký oddílLezecký oddíl

 

V uplynulé sezoně se děti z lezeckého oddílu účastnili oblastních závodů. V roce 2020 lezecký oddíl uspořádal pouze jeden tradiční závod Ruzynskou ligu. Závodů se účastní vždy kolem 80 závodníků – dětí i dospělých. V létě proběhl letní dětský tábor. Brigády jsou řešeny v areálu lezecké stěny.

Pro rok 2021 a 2022 počítáme, že opět uspořádáme další kolo závodů Ruzyňské ligy a Vánočních závodů. S mladšími dětmi budeme jezdit na závody pořádané českým horolezeckým svazem. V létě proběhne letní tábor pro mladší děti. Plánujeme další rozšíření možností lezení především pro děti.

 
Sport pro všechny (SPV)Odbor SPV má v současnosti 3 oddíly rekreačního sportu - zdravotní cvičení, volejbal a florbal.

Odbor SPV má 48 členů

Zdravotní cvičení je zaměřeno na udržování kondice v seniorském věku a využívá kombinace různých posilovacích cvičení přiměřených danému věku. Pro hlubší prožitek používá relaxační hudbu. Cvičení probíhá v malé tělocvičně. Její estetický vzhled a vybavení zvukovou aparaturou přispívá ke zkvalitnění cvičení. Byly zakoupeny nové podložky na cvičení a další pomůcky ke zkvalitnění cvičebního procesu.

                                

Oddíl volejbalu v minulém roce uspořádal již tradiční Memoriál Josefa Švandy a Václava Huříka. K pravidelným akcím již několik let patří účast na turnaji na osadě Červánek. Počet členů oddílu volejbalu pomalu klesá, a tak přijímáme nové členy.

Oddíl florbalu má dvě družstva A a B:

Noxa TJ Ruzyně A

V loňské sezoně se družstvo umístilo na 3. místě tabulky 8. ligy a družstvo přijalo nabídku svazu na dodatečný postup do 7. ligy. Rozhodnutí se ukázalo jako chyba. Družstvo je od začátku sezóny oslabeno zraněním několika klíčových hráčů, což má vliv na výkon mužstva. Mužstvo po 14-ti odehraných ligových kolech nezískalo ani bod a nachází se na posledním místě tabulky s 15-ti bodovou ztrátou na předposlední tým. Tento výsledek znamená do příští sezóny sestup zpět do 8. ligy.

Bourbon TJ Ruzyně B

Reputaci týmu A nevylepšuje ani tým B, který nastupuje letos v 9. lize a 4 ligová kola před koncem soutěže je na předposlední příčce tabulky.    

 

 

 
Tenisový oddíl


Tenis – 106 členů, z toho 56 v mládežnických kategoriích

2.3.2019 proběhla výroční členská konference oddílu

    

Velká jarní příprava kurtů stejně jako průběžná údržba tenisového areálu je prováděna brigádnickou činností členů oddílu. O každodenní provoz se stará správce.

   V průběhu celého roku probíhaly pravidelné tréninky závodních hráčů všech kategorií, těch mládežnických pod vedením zkušených trenérů. Jako každoročně byla také pořádána tenisová škola. Nedílnou a podstatnou částí sportovní činnosti oddílu je i rekreační hraní našich členů i příchozích ruzyňských zájemců o tenis.

            Oddíl měl přihlášeno do soutěží 7 družstev (3 družstva dospělých, dorost, starší žáky, mladší žáky a veterány), která se střídavými úspěchy hrají pražské soutěže odpovídající jejich výkonnosti.

     Na žebříčcích jednotlivců se v r.2018 nejúspěšnější ruzyňští hráči umístili do 30 místa v Praze a v první stovce v rámci ČR.

Na závěr sezóny proběhl vydařený oddílový turnaj za účasti rekreačních hráčů, zakončený společenským posezením.

 

Kontaktní telefon: 724 332 840
Turistický oddílZpráva o činnosti za r. 2020

V r. 2020 měl oddíl 48 platících členů. Akcí se zúčastňovali i někteří nečlenové – příznivci oddílu.

Činnost oddílu v r. 2020 byla poznamenána pandemií koronaviru, kdy bylo na jaře a částečně i na podzim omezeno shromažďování lidí. Přesto se uskutečnilo celkem 70 jednodenních výletů (pravidelně ve středu a v sobotu) a tradiční prosincové setkání u stromečku poblíž Jíloviště. Nebyla však ani jedna brigáda, kterých se pravidelně zúčastňujeme. Od února byl program oddílu rozšířen ještě o páteční vycházky převážně po přírodních lokalitách Prahy a blízkého okolí. Vycházky se setkaly s příznivým ohlasem a do konce roku jich proběhlo 26.

Nový rok 2020 nezačal vůbec dobře. Na akcích došlo k vážným zraněním dvou členů oddílu včetně předsedy. Nešťastný začátek roku pokračoval nevesele i pro několik dalších členů, kteří měli různé poměrně závažné zdravotní problémy, převážně pohybového ústrojí.

Následuje podrobnější přehled výletů a dalších akcí:

Na Nový rok jsme se pohybovali v povodí říčky Šembery, u níž jsme si opekli na ohni špekáčky či jinou uzeninu. Při tradičním Tříkrálovém pochodu chodíme již jen jednu polovinu, tentokrát to bylo z Veleslavína na Okoř. Zdařilá byla březnová trasa ze Zvíkovce na Krakovec údolím Javornice a Šípského potoka, kdy jsme mnohokrát tyto toky překračovali po lávkách, přeskakovali a jednou i brodili. V Rakovníku jsme museli do autobusu kvůli zabláceným botám nastoupit jen v ponožkách J. Během 11 středečních výletů se podařilo projít podél téměř celého toku řeky Sázavy. V září a listopadu jsme navštívili již tradičně nemovitosti dvou členů, kdy je výlet spojen se společenským setkáním. Vánoční větrání vedlo částečně po neznačených cestách v Klánovickém lese, Škvorecké oboře a Králičině; vyvrcholením byl výstup na rozhlednu Vinice u Úval.

Na podzim se stihly dva autobusové zájezdy, a to na říčku Doubravu zvanou Doubravka u Chotěboře a do oblasti Třemšína s ukončením v Rožmitále pod Třemšínem. Oba byly velmi úspěšné, nejen díky krásnému počasí.

Z vícedenních zájezdů bohužel nevyšly Velikonoce v řádném ani náhradním termínu koncem října. Měly být v Havlíčkově Brodě. V červnu proběhl krásný a poměrně náročný týden turistiky z příjemného penzionu v Teplicích nad Metují. Zpočátku sice pršelo, ale počasí se brzy umoudřilo. Vlivem koronavirových restrikcí nebyly skály přelidněny, což bylo velmi pozitivní.

Na přelomu července a srpna se uskutečnil tradiční týden pěší turistiky v horách, tentokrát v Beskydech s pěkným ubytováním v internátu ve Frenštátě pod Radhoštěm. V srpnu se místo tradičního Slovenska jelo na pomezí Moravy a Slovenska, do Brumova-Bylnice. Obě akce byly velmi úspěšné a každé z nich se účastnilo více než 20 lidí.

Takto bohatý program je možné uskutečnit jen při zapojení více cvičitelů – všem děkuji za jejich nasazení, a to jak těm zkušeným, tak začínajícím. Dík patří také vedení TJ Ruzyně, bez jehož administrativního a finančního zázemí by naše činnost nemohla být tak bohatá, jak je.

Věřím, že r. 2021 bude obecně lepší, než r. 2020 a že přísná opatření se budou postupně uvolňovat, zrovna tak jako se bude zlepšovat zdravotní stav členů turistického oddílu. I v r. 2021 se chystáme pokračovat v naší pestré činnosti, tedy v jednodenních výletech středečních a sobotních, v krátkých pátečních vycházkách po Praze a přilehlém okolí a ve vícedenních výletech a zájezdech.

Turistice zdar!

 

 

Přidejte se k nám!


Odeslaná data zpracováváme v souladu s Ochranou osobních údajů

Form by ChronoForms - ChronoEngine.com

SPORTHOSTEL & UBYTOVNA  SCANDINAVIA

Ztracená 1132/1, Praha 6
GPS: 50°4'55.229"N, 14°18'28.800"E
Tel.: recepce: 725 004 534
E-mail : sporthostel@tjruzyne.cz

SPORTOVNÍ HALA

Ztracená 1132/1, Praha 6
GPS: 50°4'55.229"N, 14°18'28.800"E
Tel.: rezervace: 606 648 909
E-mail : hala@tjruzyne.cz

TJ RUZYNĚ

Ztracená 1132/1, Praha 6
Tel.: recepce: 725 004 534
E-mail : tjruzyne@seznam.cz

Obchodní údaje

Tělovýchovná jednota Ruzyně, z.s.
Ztracená 1132/1
161 00 Praha
IČO: 00538116