Turistický oddíl

Basketbalový oddíl

S členy soutěžícími v kategoriích mužů i žen

Více informací

Fotbalový oddíl

Dětský oddíl, žákovský tým, stará garda

Více informací

Lezecký oddíl

Dětské kategorie, juniorské a dospělé v družstvech A a B

Více informací

Sport pro všechny

Florbal, volejbal, zdravotní cvičení

Více informací

Tenisový oddíl

Družstva dospělých, dorostu, starší a mladší žáci a veteráni

Více informací

Turistický oddíl

Pěší turistika, vícedenní akce

Více informací
Turistický oddíl


 


Zpráva o činnosti za r. 2022

V r. 2022 měl oddíl 61 platících členů. Akcí se zúčastňovala i řada nečlenů – příznivců oddílu.

Během celého roku se uskutečnilo 83 jednodenních výletů (pravidelně ve středu a v sobotu) a 28 kratších pátečních vycházek po Praze a přilehlém okolí. Kromě těchto akcí byl vytvořen seznam výletů bez vedoucího na prázdninové středy – těchto výletů se zúčastňovali zájemci, kteří byli zrovna v Praze. Některé výlety měly společenský závěr.

Následuje podrobnější přehled výletů a dalších akcí:

Na Nový rok 2022 jsme tradičně opékali buřty, a to u altánku na Králově stolici. Abychom dostáli aspoň částečně tradici Tříkrálového pochodu, šli jsme z Buštěhradu na Okoř i dále. Začátkem dubna jsme vyrazili na jarní Henryho haciendu. Na jaře proběhla brigáda v areálu TJ Ruzyně, tentokrát spojená s překvapivě úspěšnou burzou nepotřebných věcí J.

Po prázdninách následovala další pravidelná akce využívající nemovitost jednoho člena oddílu – do bazénu do Všeradic. Začátkem října jsme opékali buřty u další členky na chatě ve Zbirohu. Koncem listopadu se uskutečnila podzimní Henryho hacienda. Tradiční setkání u stromečku na Jílovišti bylo lehce okrášleno sněhovou pokrývkou. Vánoční větrání vedlo z Ptic částečně podél Kačáku do Loděnice. Na jaře i na podzim se zájemci zúčastnili dvou akcí pořádaných Hlízovským spolkem. Za zmínku stojí velmi odvážný výlet koncem září údolím potoka Musíku, který bylo třeba několikrát brodit – lávky nebyly. Jedna členka z brodění ochořela L.

Na jaře se uskutečnily dva úspěšné autobusové zájezdy, a to do Kryštofova Údolí a po rozhlednách jižního Plzeňska – zájemci mohli navštívit klášter Chotěšov se zajímavou prohlídkou. Na podzim jsme šli z Bezděkova do Postoloprt; kdo chtěl, absolvoval prohlídku zámku Stekník.

Z vícedenních zájezdů konečně vyšly Velikonoce, které byly v nádherně upraveném Táboře. V červnu jsme se seznámili s okolím Jablunkova, nejvýchodnějšího města republiky. Na přelomu prázdnin se uskutečnil tradiční týden pěší turistiky - tentokrát v okolí chodských Domažlic. Koncem srpna se opět místo tradičního Slovenska jelo na Moravu, a to do Šumperka. Všechny tři týdenní akce byly velmi úspěšné, počasí pěkné, někdy až příliš teplé; ubytování slušné, v rozumné cenové relaci. Počet účastníků byl kolem 20, šumperského týdne se zúčastnilo dokonce téměř 50 osob J.

Děkuji všem účastníkům a zvláště vedoucím akcí, bez nichž by nebylo možno takto bohatý program realizovat. Děkuji i vedení TJ Ruzyně za finanční podporu autobusových zájezdů.

Ať je r. 2023 turisticky nejméně tak příznivý jako r. 2022 – během diskuse nastíníme program vícedenních akcí pořádaných i nepořádaných naším oddílem.

Věřím, že v r. 2023 budeme stále aktivní, zdravotně v pořádku a že se nebudeme muset rozloučit s žádným turistou, jako tomu bylo v r. 2022 L. Jedna žena, bývalá členka oddílu, již brázdí nebeské pláně a kopečky.

Turistice zdar!

Jarmila Ničová, 5. ledna 2023

 

 

 


Warning: syntax error, unexpected '$' in /u2/www/tjruzyne_cz/data/www/administrator/components/com_chronoforms6/chronoforms/locales/cs_CZ.ini on line 640 in /u2/www/tjruzyne_cz/data/www/libraries/cegcore2/libs/lang.php on line 87

Warning: array_merge(): Argument #2 is not an array in /u2/www/tjruzyne_cz/data/www/libraries/cegcore2/libs/lang.php on line 88

Warning: syntax error, unexpected '$' in /u2/www/tjruzyne_cz/data/www/administrator/components/com_chronoforms6/chronoforms/locales/cs_CZ.custom.ini on line 640 in /u2/www/tjruzyne_cz/data/www/libraries/cegcore2/libs/lang.php on line 91

Warning: array_merge(): Argument #1 is not an array in /u2/www/tjruzyne_cz/data/www/libraries/cegcore2/libs/lang.php on line 92

Přidejte se k nám!


Odeslaná data zpracováváme v souladu s Ochranou osobních údajů

Form by ChronoForms - ChronoEngine.com

SPORTHOSTEL & UBYTOVNA  SCANDINAVIA

Ztracená 1132/1, Praha 6
GPS: 50°4'55.229"N, 14°18'28.800"E
Tel.: recepce: 725 004 534
E-mail : sporthostel@tjruzyne.cz

SPORTOVNÍ HALA

Ztracená 1132/1, Praha 6
GPS: 50°4'55.229"N, 14°18'28.800"E
Tel.: rezervace: 606 648 909
E-mail : hala@tjruzyne.cz

TJ RUZYNĚ

Ztracená 1132/1, Praha 6
Tel.: recepce: 725 004 534
E-mail : tjruzyne@seznam.cz

Obchodní údaje

Tělovýchovná jednota Ruzyně, z.s.
Ztracená 1132/1
161 00 Praha
IČO: 00538116