Basketbalový oddíl

S členy soutěžícími v kategoriích mužů i žen

Více informací

Fotbalový oddíl

Dětský oddíl, žákovský tým, stará garda

Více informací

Lezecký oddíl

Dětské kategorie, juniorské a dospělé v družstvech A a B

Více informací

Sport pro všechny

Florbal, volejbal, aerobik pro ženy, cvičení pro rodiče a děti

Více informací

Tenisový oddíl

Družstva dospělých, dorostu, starší a mladší žáci a veteráni

Více informací

Turistický oddíl

Pěší turistika, cyklo turistika a lyžování, vícedenní akce

Více informací
Basketbalový oddíl


 


Basketbalový oddíl se skládá z 2 družstev a na konci roku 2018 měl 19 dospělých členů.

Obě družstva pravidelně trénují a jsou stálými účastníky soutěží pražského basketbalového přeboru.

Družstvo žen, které má 10 hráček, dlouhodobě hraje v první třídě pražského přeboru. Družstvo mužů s 9 hráči se účastní 3. třídy pražského basketbalového přeboru.

Na konci roku 2018 se basketbalisté zúčastnili brigády při vyklízení vyřazeného nábytku, dveří a dalšího zařízení z ubytovny TJ.

 
Fotbalový oddílFotbal

37 členů. Z toho 2 dospělých a 35 dětí

V roce 2018 fotbalový oddíl pokračoval v rozvoji žákovského fotbalu, tak aby sportování přiblížil širokému počtu dětí.

Fotbalový oddíl vede předsedkyně fotbalu, která spolupracuje s osmičlenným  týmem spolehlivých trenérů a vedoucích týmů a kteří pomáhají s aktivitami pro hráče nejen při pravidelných trénincích, ale i s organizací přátelských utkání nebo turnajů..

V roce 2018 jsme měli přihlášeny v soutěžích Pražského fotbalového svazu 4 týmy žáčků.

V září uspořádal fotbalový oddíl již po několikáté fotbalový turnaj pro začínající i pokročilé mladé fotbalisty kategorie 7-11 let pod záštitou a za finančního přispění MČ Prahy 6

Vzhledem k tomu, že se každoročně na jaře a na podzim dělají nábory, doufají naši fotbalisté, že se tento rok o nějaký ten tým rozrostou. 

Ve spolupráci se správcem hřiště, proběhla v loňském roce jarní fotbalová brigáda na našem fotbalovém hřišti.

O provoz fotbalového areálu se starají 2 správci
Lezecký oddíl


43 členů. 20 dospělých a 26 dětí


Lezecký oddíl

 

V uplynulé sezoně se děti z lezeckého oddílu účastnili oblastních závodů. V roce 2018 lezecký oddíl uspořádal pouze jeden tradiční závod - Vánoční závody na Štědrý den. Závodů se účastní vždy kolem 80 závodníků – dětí i dospělých. V létě proběhlo soustředění mládeže v německé Frankenjuře a letní dětský tábor. Brigády jsou řešeny v areálu lezecké stěny.

Pro rok 2019 počítáme, že opět uspořádáme další kolo závodů Ruzyňské ligy-9.ročník a Vánočních závodů-22. ročník. S mladšími dětmi budeme jezdit na závody pořádané českým horolezeckým svazem. V létě proběhne soustředění našich nejtalentovanějších dětí na skalách a letní tábor pro mladší děti. Plánujeme další rozšíření možností lezení především pro děti.
Sport pro všechny (SPV)Odbor SPV má v současnosti 3 oddíly rekreačního sportu - zdravotní cvičení, volejbal a florbal.

Odbor SPV má 48 členů

Zdravotní cvičení je zaměřeno na udržování kondice v seniorském věku a využívá kombinace různých posilovacích cvičení přiměřených danému věku. Pro hlubší prožitek používá relaxační hudbu. Cvičení probíhá v malé tělocvičně. Její estetický vzhled a vybavení zvukovou aparaturou přispívá ke zkvalitnění cvičení. Byly zakoupeny nové podložky na cvičení a další pomůcky ke zkvalitnění cvičebního procesu.

                                

Oddíl volejbalu v minulém roce uspořádal již tradiční Memoriál Josefa Švandy a Václava Huříka. K pravidelným akcím již několik let patří účast na turnaji na osadě Červánek. Počet členů oddílu volejbalu pomalu klesá, a tak přijímáme nové členy.

Oddíl florbalu má dvě družstva A a B:

Noxa TJ Ruzyně A

V loňské sezoně se družstvo umístilo na 3. místě tabulky 8. ligy a družstvo přijalo nabídku svazu na dodatečný postup do 7. ligy. Rozhodnutí se ukázalo jako chyba. Družstvo je od začátku sezóny oslabeno zraněním několika klíčových hráčů, což má vliv na výkon mužstva. Mužstvo po 14-ti odehraných ligových kolech nezískalo ani bod a nachází se na posledním místě tabulky s 15-ti bodovou ztrátou na předposlední tým. Tento výsledek znamená do příští sezóny sestup zpět do 8. ligy.

Bourbon TJ Ruzyně B

Reputaci týmu A nevylepšuje ani tým B, který nastupuje letos v 9. lize a 4 ligová kola před koncem soutěže je na předposlední příčce tabulky.    

 

 

 
Tenisový oddíl


Tenis – 106 členů, z toho 56 v mládežnických kategoriích

2.3.2019 proběhla výroční členská konference oddílu

    

Velká jarní příprava kurtů stejně jako průběžná údržba tenisového areálu je prováděna brigádnickou činností členů oddílu. O každodenní provoz se stará správce.

   V průběhu celého roku probíhaly pravidelné tréninky závodních hráčů všech kategorií, těch mládežnických pod vedením zkušených trenérů. Jako každoročně byla také pořádána tenisová škola. Nedílnou a podstatnou částí sportovní činnosti oddílu je i rekreační hraní našich členů i příchozích ruzyňských zájemců o tenis.

            Oddíl měl přihlášeno do soutěží 7 družstev (3 družstva dospělých, dorost, starší žáky, mladší žáky a veterány), která se střídavými úspěchy hrají pražské soutěže odpovídající jejich výkonnosti.

     Na žebříčcích jednotlivců se v r.2018 nejúspěšnější ruzyňští hráči umístili do 30 místa v Praze a v první stovce v rámci ČR.

Na závěr sezóny proběhl vydařený oddílový turnaj za účasti rekreačních hráčů, zakončený společenským posezením.

 

Kontaktní telefon: 724 332 840
Turistický oddílOdbor turistiky. Uspořádal VK dne 11.1.2019

52členů. Z toho 34 žen a 18 mužů. Svoji činnost soustřeďuje do dvou oblastí :

-pěší turistika, jen za první dvě čtvrtletí absolvovali turisté na 54 akcí.

Následovaly slabší prázdninové měsíce a v druhém pololetí to bylo 38 různých akcí. Celkem napočítali turisté na 101 akcí, co se týká pěší turistiky, tedy včetně výletů vlakem či autobusem

-cykloturistika. V roce 2018 bylo zaznamenáno ubývající množství zájemců. Na jednotlivé výlety se přihlašuje poměrně málo lidí, v řádech jednotlivců at už o jedno nebo vícedenní cyklistické výlety, ….. takže cituji : turisté se usnesli, že turistický oddíl TJ Ruzyně bude fungovat nadále jen jako oddíl pěší turistiky…

Uskuteční li se nějaká nebo nějaké cykloakce, bude to spíše jen soukromá akce některých cyklistů.

V dubnu minulého roku pomohli turisté, tak jako každoročně, s úklidem okolí TJ Ruzyně. Zaměřili jsme se na vyklízení staré části kotelny do přistavených kontejnerů.

Za to jim patří dík, tak jako basketbalistům. ….

 

Přidejte se k nám!


Odeslaná data zpracováváme v souladu s Ochranou osobních údajů

Form by ChronoForms - ChronoEngine.com

SPORTHOSTEL & UBYTOVNA  SCANDINAVIA

Ztracená 1132/1, Praha 6
GPS: 50°4'55.229"N, 14°18'28.800"E
Tel.: recepce: 725 004 534
E-mail : sporthostel@tjruzyne.cz

SPORTOVNÍ HALA

Ztracená 1132/1, Praha 6
GPS: 50°4'55.229"N, 14°18'28.800"E
Tel.: rezervace: 606 648 909
E-mail : hala@tjruzyne.cz

TJ RUZYNĚ

Ztracená 1132/1, Praha 6
Tel.: recepce: 725 004 534
E-mail : tjruzyne@seznam.cz

Obchodní údaje

Tělovýchovná jednota Ruzyně, z.s.
Ztracená 1132/1
161 00 Praha
IČO: 00538116